Мартин Минчев с гол при победа на Спарта Прага за Купата

21:06

Българското крило Мартин Минчев се разписа за победата на Спарта Прага с 3:0 над втородивизионния Лишен. Минчев влезе като смяна в 64-ата минута и в 88-ата оформи крайния резултат.

Вацлав Дърхал откри резултата в 14-ата минута и пак той вкара за 2:0, отбелязвайки с едно докосване в 38-ата след подаване на Давид Моберг Карлсон. Минчев се появи на терена на мястото на Лукас Хараслин, а по абсолютно идентичен начин както и второто попадение, дойде и третото. Моберг Карлсон асистира на българския нападател, който с първото си докосване разстреля вратаря на домакините Весели.

За 20-годишният варненец това е първи гол за сезона в първия тим на Спарта, но също така има и два в дублиращия. Лишен е на 4-о място в класирането на ФНЛ. Спарта пък в неделя гостува на Злин в опит да се доближи до лидера Виктория Пилзен, който им води с 4 точки след 8 кръга на чешкото първенство.