Черноморец Бургас на върха в \"А\" група

17:49
Отборът на Черноморец Бургас се изкачи на върха в родната "А" група след като постигна победа при гостуването си на Сливен с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 62-а минута и бе дело на завърналия се след седем месечно отсъствие Пламен Крумов.

През първата част на двубоя играта беше много динамична, но чистите голови положения пред двете врати липсваха. Първата добра възможност се откри пред състава на домакините, но ударът с глава на Христов мина в страни от вратата на Паскал Борел. Черноморец бе по-активният отбор, но пропуски за бургазлии направиха Марсио Нуньо Абрей и Костадин Дяков. В средата на полувремето нападателят на "акулите" Адриан Фернандес получи контузия и бе заменен принудително от Пламен Крумов, който се завърна в игра след седем месечно лечение на контузия. В 62-а минута Дуду изведе Крумов на стрелкова позиция, след което нападателят прехвърли технично стражът на домакините за 0:1. В 80-а минута домакините пропиляха и най-чистото си положение за гол след като удар на Игнатов срещна десния стълб на вратата на Борел.

Със спечелените три точки "акулите" събраха актив от 23 и се изкачиха на върха в елита, на точка пред ЦСКА. Отборът на Сливен остана в зоната на изпадащите с едва 4 точки.

Сливен - Черноморец - 0:1
0:1 - Пламен Крумов - 62 мин.