Лудогорец без проблеми се разправи с Черно море (видео)

20:27

Лудогорец победи Черно море с 2:0 като домакин в среща от седмия кръг на efbet Лига. Елвис Ману откри резултата, засичайки топката отблизо в 16-ата минута. В 71-ата минута Кирил Десподов удвои от 11-метров наказателен удар. Срещата се играе на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Срещата започна с двойно подаване между Елвис Ману и Сисиньо отдясно, което завърши с опасен удар на натурализирания бразилец. Топката обаче не намери мрежата на Георги Георгиев, който покри близкия ъгъл. В 13-ата минута Леандро Андраде опита да затрудни вратаря на домакините с диагонален изстрел, но Игор Пластун застана на пътя на топката.

В 16-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Шакил Пинас подаде отляво и нидерландският нападател на "орлите" засече топката непосредствено пред голлинията на "моряците" - 1:0 за домакините! Малко след това Ману можеше да удвои резултата, но се подхлъзна в наказателното поле на Черно море

До края на полувреме попадение на шампионите беше отменено заради засада, като положението беше гледано с VAR. Малко след това пък Доминик Янков направи бърз слалом в половината на "моряците", но шутът на национала профуча над вратата.

Второто полувреме предложи позиционен футбол в първите си 20 минути. В 65-ата минута Леандро Андраде от гостите се впусна добре на скорост към рамката на Кристиян Кахлина, но нападателят беше блокиран от бранител в зелено. Така се стигна до 71-ата минута, когато Бърнард Текпетей беше повален в наказателното поле от Живко Атанасов. Реферът Волен Чинков правилно посочи бялата точка, като решението му беше потвърдено и от VAR. Зад топката застана резервата Кирил Десподов, който не остави шанс на Георгиев с удар по тревата в долния десен ъгъл - 2:0 за Лудогорец.

Лудогорец 2:0 Черно море

1:0 Елвис Ману (16)
2:0 Кирил Десподов (71 - дузпа)

Лудогорец: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 32. Са, 6. Пинас, 7. Сантана, 25. Баджи, 8. Гонзалвеш, 37. Текпетей, 10. Ману, 64. Янков

Черно море: 22. Георгиев, 27. Димов, 28. Дробаров, 3. Атанасов, 6. Попов, 32. Дичев, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 72. Родриго, 15. Андраде, 77. Велев