България помете Черна гора на старта на Евроволей 2021

19:48

Волейболистите от националния отбор на България започнаха с летящ старт участието си на европейското първенство за мъже.

Възпитаниците на Силвано Пранди сразиха тима на Черна гора с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25) в първата си среща в Група В, която се игра в Острава (Чехия). Двубоят бе излъчен на живо у нас по MAX Sport 1.

В неделя, 5 септември, България излиза срещу домакина Чехия от 17,00 часа във втория си мач от Група В.

Волейболистите на България поведоха с 4:1 в началото на мача, след като Мартин Атанасов завърши успешно пайп. Велико Башич побърза да вземе прекъсване за Черна гора. Тодор Скримов атакува успешно от зона 4 за 5:2. Мощна атака на Цветан Соколов от втора линия и 7:4. Троен български блок донесе 8:7 за България. Цветан Соколов атакува успешно от зона 2 по диагонала и България поведе с 4 точки при 17:13. Отборът на Черна гора намали до 16:18 и Силвано Пранди взе прекъсване за България. Мартин Атанасов атакува успешно за 21:18. Марко Вукашинович намали резултата до 21:22. Силвано Пранди взе прекъсване за България. България спечели първата част, след като Тодор Скримов атакува перфектно. за 25:22

Българските национали поведоха с 5:2 в началото на втората част. Ас на Алекс Грозданов и 6:2. При 7:2 Велико Башич взе прекъсване за Черна гора. Ас на Цветан Соколов и 9:3 за България. Нов ас на Цветан Соколов с помощта на мрежата - 10:3. Перфектна единична блокада на Алекс Грозданов и България дръпна с 9 точки при 14:5. Цветан Соколов атакува мощно покрай двойната блокада от зона 2 по диагонала за 18:11. Двойна блокада на Мартин Атанасов и Алекс Грозданов - 23:16.

Националите поведоха с 4:1 в началото на третата част, която започна след 10 минутна почивка. Алекс Грозданов атакува през центъра за 5:3. Три поредни точки и Черна гора поведе с 6:5. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Перфектен пайп на Мартин Атанасов донесе равенство при 6:6. Черногорците поведоха с 9:7, но Цветан Соколов намали до 8:9. България изравни при 9:9. България поведе с 10:9 и Велико Башич побърза да вземе прекъсване за Черна гора. Цветан Соколов атакува точно за 11:9. Воин Чачич изведе Черна гора напред при 14:12. Блокада на Алекс Грозданов изравни резултата при 14:14. Ас на Мартин Атанасов и 15:14. Възпитаниците на Велико Башич поведоха с 20:18. Грешка не черногорците и 19:20. Мощна атака на Мартин Атанасов и равенство при 20:20. Георги Сеганов технично пусна за 21:20. Тодор Скримов изведе България напред с 23:22. Черна гора стигна до геймбол при 24:23. Алекс Грозданов атакува мощно в блока и топката излезе в аут - 24:24. Милош Кулафич изведе Черна гора до втори геймбол при 25:24. България изравни отново при 25:25. Ас на Цветан Соколов и България стигна до мачбол при 26:25. България спечели третата част с 27:25 и мача с 3:0 гейма.

В друга среща от групата, играна в петък, Италия не срещна никакви трудности срещу Беларус и победи с 3:0 (25:18, 25:12, 25:15).

Утре (4 септември) националите ни почиват, а в неделя (5 септември) срещат домакините от Чехия в 17:00 часа. Черна гора се изправя срещу вицешампиона от 2019 година Словения утре от 17:00 часа.

БЪЛГАРИЯ – ЧЕРНА ГОРА 3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев – Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ