Арда закотви Левски на дъното, трета поредна загуба за "сините" (видео)

22:47

Левски загуби от Арда Кърджали с 0:2 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от третия кръг на efbet Лига. Томислав Йорданов бе точен от дузпа в 20-ата минута. Спас Делев удвои в 32-ата минута.

Въпреки двете поредни загуби в старта на сезона няколко хиляди фенове на столичани пристигнаха по трибуните, за да подкрепят своя отбор. Още от първата минута се видя, че домакините имат желание, но нямат идея. Георги Миланов пробва няколко центрирания, но без успех.

Двубоят беше равностоен, въпреки че се виждаше колко по-подреден отбор е този на гостите. Положения преди Ники Михайлов нямаше, но левскарите решиха да влязат в ролята на Дядо Коледа и да раздадат подаръци на кърджалийци които се възползваха отлично.

Първо в 19-ата минута Симеон Славчев реши да дава дълъг диагонален пас, който бе пресечен пред наказателното поле на тима, последва хубава комбинация между Жуниньо и Коконов, който бе фаулиран от Хубчев в наказателното поле. Валентин Железов веднага посочи бялата точка, а Томислав Йорданов реализира с удар в центъра на вратата дебютното попадение на клуба си през сезона в шампионата.

Юношата на Литекс посвети своя девети гол за клуба на президента на кърджалии Петър Пешев, който вчера празнуваше рожден ден.

Упражнението се повтори в 31-ата минута, когато друг от опитните в състава на столичани Ники Михайлов подари топката на Йорданов при опита си да изнесе топката. Коженото кълбо стигна до Делев, който с лекота свали топката с глава към Жуниньо, а бразилецът технично го изведе зад защитата през четирима защитници в синьо, а Галчев дори се подхлъзна и нападателят остана очи в очи с Михайлов и без проблем удвои. Голът бе негов 12-и за Арда, а десет от тях са в елита.

Кардажов спаси Арда в 35-ата минута, когато майсторски изби над гредата удар от фаул на Георги Миланов. Делев също пробва удар, но този път Михайлов без сериозен проблем спаси. На почивката Здравко Димитров и Ивайло Найденов влязоха вместо Славчев и Хубчев. Още в 48-ата минута Миланов беше близо до първия си гол за Левски, но след пробив на Димитров стреля встрани от дясната греда.

ЛЕВСКИ - АРДА 0:2

0:1 Йорданов (20-д)
0:2 Делев (32)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Христос Шелис, Георги Александров, Христофор Хубчев, Симеон Славчев, Билал Бари, Георги Миланов, Андриан Краев, Иван Горанов, Мартин Петков

АРДА: АРДА: Иван Караджов, Деян Лозев, Пламен Крумов, Милен Стоев, Александър Георгиев, Милен Желев, Емил Мартинов, Иван Коконов, Жуниньо, Спас Делев, Томислав Йорданов