Словакия надви и Полша и се класира за Мондиала

23:48
Словакия победи Полша с 1:0 като гост в световна квалификация за Мондиал 2010 година. По този начин словаците се класират директно за ЮАР, тъй като те се добраха до първото място в група 3, събирайки 22 точки.

Победното попадение за Словакия във Варшава влезе още в третата минута на двубоя и бе дело на Гарганчук от "Дружина полска", който си вкара автогол.

В друг двубоя от тази група Словения без проблем отупа Сан Марино с 3:0 като гост и по този начин словенците си осигуриха второто място, което ги праща на бараж.

Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович даде преднина на своите в 24-а минута, а с още две попадения на Стеванович гостите стигнаха до класически резултат. Така Словения събра 20 точки с три повече от Чехия, която направи нулево равенство на свой терен срещу Северна Ирландия.