ЦСКА започна с победа подготовката си в Австрия

20:59

Носителят на Купата на България ЦСКА София надви с 1:0 Вакер Инсбрук в проверка, играна на австрийска земя. Юрген Матей донесе успеха на "червените" с глава в 56-ата минута. Любослав Пенев включи в своя стартов състав две от трите нови попълнения на тима - Йоан Баи и Хамза Чатакович. Срещата с водения от Даниел Бирофка (някогашен съотборник на Димитър Бербатов в Леверкузен) тим е първа от подготвителния лагер на "червените" в Австрия.

Още в третата минута "червените" направиха пропуск пред вратата на противника. Георги Йомов свали топката пред вратата на Вакер за Бисмарк Чарлс, който опита красив ножичен удар, но не улучи целта. В 14-ата минута Канцлера, както го наричат феновете, опита нов удар към мрежата на австрийците, но вратарят Александер улови без проблеми.

В 18-ата минута Йомов също стреля към целта, но топката излезе в аут. В следващата минута обаче Вакер докосна откриването на резултата. Нападателят Лукас Фридрикас се оказа на голова позиция пред голлинията на българския тим, но пропусна да намери мрежата.

В 25-ата минута Юрген Матей фаулира противник пред наказателното поле, за което получи жълт картон, а австрийците - възможност да открият резултата. Окан Айдън обаче стреля над вратата на Димитър Евтимов. Последва опасен шут на Хамза Чатакович, който премина над рамката на Вакер.

Последваха нови пропуски - първо футболистите на Бирофка сътвориха опасно разбъркване пред Евтимов, а след това Йомов нахлу на скорост в наказателното поле на Вакер, но намеса на бранител в последния момент предотврати гола за "червените".

В началото на второто полувреме ЦСКА - София поведе в резултата. Натиск на "червените" доведе до корнер в 56-ата минута. Тиаго изсипа топката в наказателното поле на Вакер и Матей с глава матира австрийския страж - 1:0 за българския състав! В средата на втората част футболистите на Вакер можеха да изравнят, но Митко Евтимов спаси мрежата си с авторитетна намеса.

В 83-ата минута резервата Греъм Кери можеше да удвои за "червените", но изстрелът му по диагонала премина покрай вратата. Последва нов шут към австрийската голлинията, но отново топката излезе в аут.

Това се оказа и последното по-интересно пред двете врати. Така ЦСКА - София започна с успех в "австрийските" проверки.

ЦСКА София 1:0 Вакер

1:0 Юрген Матей (56)

Стартовите състави:

ЦСКА София: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес.

Резерви: 12. Алекс Божев, 5. Федерико Варела, 6. Жуниор Нзила, 8. Греъм Кери, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 29. Християн Петров, 30. Радослав Живков

Вакер: 13. Александер, 26. Мерчас, 5. Груичич, 22. Кол, 16. Йопих, 6. Мартич, 17. Гайе, 9. Айдън, 37. Фридрикас, 24. Зайзен, 99. Ронивалдо