УЕФА уличава Ливърпул и Челси в най-крупния корупционен скандал

10:17
От ръководството на УЕФА заявиха, че съвсем скоро ще разкрият корупционна схема за уреждане на мачове, в която са забъркани около 40 отбора.

В полезрението на анти-корупционната комисия на футболната централа е влязъл и четвъртфиналът от миналогодишното издание на Шампионска лига между отборите на Ливърпул и Челси, който както е известно завърши в първия мач 1:3 за "сините" на "Анфийлд", а на "Стамфорд Бридж" при резултат 4:4, пише британският "Гардиън".

На този двубой в китайска букмейкърска къща са били заложени около 30 милиона паунда, което от своя страна е провокирало разследването от централата в Нион. От УЕФА заявиха, че ще разкрият корупционен скандал, в който влизат около 40 мача, включително от Шампионска лига, Купата на УЕФА и Лига Европа.

"Европейският футбол се намира под сериозна опасност, ако разкрием нашите доказателства, защото те наистина са сериозни. Това ще бъде може би най-крупният корупционен скандал, който ще бъде разкрит в история на тази игра", заяви представителя на анти-корупционната комисия към УЕФА Карл Донт.

"Ние дори пратихме специална работна група в Китай. Причината? По време на мача ЛивърпулЧелси от Шампионската лига са направени залози в размер на 30 милиона паунда, само в една букмейкърска къща", съобщи още Донт.

chelsea28
17.10.2009 12:58

Ама не вие сте много зле честно (говоря за някой потребители точно под мен) според мен тук няма нищо нагласено, НО все пак ако има нещо нагласено много по-вероятно е това да е втория мач, а не първия защото само си помислете ливърпул води на почивката с резултат 0:2 като доминира през цялото полувреме след това започва началото на второто полувреме като челси прави ПЪЛЕН обрат като резултата става 3:2 после забележете ливърпул изравнява и дори прави резултата в тяхна полза(3:4) идва и момента в 90 минута когато Лампард неочаквано изравнява резултата който става 4:4 докато при първия мач всички знаем, че ливърпул има проблем с центриранията, но моето мнение е че тук няма нищо нагласено!

Ma3oXucT
14.10.2009 22:22

Малеее, ма вие верно сте много тъпи бе. Единия мач уговерен другия не... Ливърпул от колко време имат проблеми с тея центрирания. Нормално е Иванович да им вкара 2 гола. Пак и китайците са умни хора *wink* Разбрали са отдавна че Челси ще бие *party*

CheLseA1991
14.10.2009 22:18

да разследвад на ман4о домакинските ма4ове кфо се занимават с глъпости ясно е 4е в тия сре6ти няма6е ни6то нагласено два много добри и зрелищни ма4а *thumb_up*

Ladko
14.10.2009 20:21

От футбола се правят пари по 100 начина!

14.10.2009 14:22

Е няма ТОЛКОВА ТЪПИ потребители, като тея тук! Защо да е измислица, има го в английските сайтове, цитиран е и някакъв от УЕФА, а за вас пак е измислица. Много сте глупави, няма такива. Кое не ви се вярва, че от един такъв мач хората печелят милиарди ли? *sick* Много зле, ама много

StoProcentoviq
14.10.2009 14:06

4-4 не е уреден ама 1-3 може? Защо фенче си на Ливърпул ли? Стига простотий бе това вече е несериозно и смешно *sick* и Челси-Барса е уреден 100% с гола в 93-та мин *joking* дааа убеден съм просто едно зрелище да стане и веднага уреден е мача...боже мили Абрамович си нема пари и урежда мачове...а пък Джерард го виждам как играе за загъбата на Ливърпул мдаааа Несериозна работа

kyosho
14.10.2009 13:57

Вервайте ми..... Този сайт от ден на ден става все по-жълто-кафяв *sick*

toshko_sl
14.10.2009 12:17

за мача който завърши 4:4 просто е невъзможно да е бил уреден това беше здрелище, докато 3:1 може и да е уреден *smile*

dumbo_s
14.10.2009 12:15

Абе хора ... Още когато парите почнаха даи граят роля се знаеше това ... Не знам колко е истина и да ли ще се докаже , но за мене това са нещата от живота , които само тези с парите могат да правят ...

CursedBullet
14.10.2009 11:50

Мача дето завърши 4-4 е невъзможно да е уговорен за 3-1 вече може си е напълно реално да е уговорен ..

juve_83
14.10.2009 11:40

Крайно време е да се вземат мерки срещу това безобразие което е на път да унищожи футбола *stop*
Единствения начин е с жестоки санкции, но не за отборите, а за лицата които са отговорни за това
Да бъдат заплашени от дълги години затвор *devil*

pafata
14.10.2009 11:26

Ако не са залагали масово на 4:4, значи нищо не могат да докажат.

geshana
14.10.2009 11:00

Еми ако са заложи на 4:4 ще са загубили и едва ли това ще е проблема *joking* Мач-а Ливърпул-Челси завърши 1:3

ivica
14.10.2009 10:48

А дали е възможно повечето от тях да са заложили на 4:4

Juventus_tifoz
14.10.2009 10:38

Китайците са многолюдна нация. Ако примерно 3 000 000 китайци заложат по 10 паунда = 30 000 000. Какво са 3 000 000 китайци, при население над 1 200 000 000 души? *sick*

FLY_I
14.10.2009 10:35

тея хора искат да разрушат футбола в Европа.Аз се изкефих на този мач,а сега кота разбрах че може да е уговорен ми стана тъпо.Дори и да е бил уговорен си беше спектакъл,хич не ме бърка че има уговорени......впрочем само информация за един уговер мач ми трябва..