Младежите на Германия спечелиха европейската титла (видео)

08:57

Отборът на Германия е новият европейски шампион по футбол за младежи до 21 години. Бундестима спечели с минималното 1:0 във финала в столицата на Словения Любляна срещу Португалия и заслужено триумфира с титлата.

Единственото попадение в мача падна в началото на втората част, когато в 49-ата минута се разписа Лукас Нмеча. Ридле Баку проби отляво и пусна извеждащ пас към нападателя на Андерлехт, който майсторски откри резултата.

До края португалците не успяха да върнат гола, а с наближаването на края на срещата и силите им привършиха и така записаха трета загуба на финали на европейски първенства за младежи. По пътя си към финала Португалия детронира Испания, а Германия се справи с Нидерландия.

Иберийците започнаха много надъхано срещата и поставиха под напрежение отбраната на германците, които постепенно се поокопитиха. Така се стигна до 15-ата минута, когато след удар на Виртц и последвал рикошет топката се отби в страничната греда и това спаси Португалия от ранен гол пасив.

През втората част вратарят Коща на два пъти се намеси решително, след като резервата Адейеми оставаше сам срещу него.