Шампионът Интер не пожали и Рома (видео)

08:49

Новият шампион на Италия Интер надви Рома с 3:1 на своя стадион "Джузепе Меаца" в Милано в среща от 36-ия кръг на Серия "А".

В 11-ата минута Марсело Брозович реализира първото попадение за "нерадзурите", а в 20-ата Матиас Весино бе точен за 2:0. В 31-ата минута Хенрих Мхиталян порази вратата на Интер, а в последната минута крайния резултат оформи белгийската звезда Ромелу Лукаку. В Рим по-рано през сезона двата тима завършиха без победител - 2:2.

Тази вечер Интер започна по-добре и бързо взе стабилен аванс от два гола, но "вълците" не се предадоха и имаха своите шансове за 2:2. В крайна сметка обаче Лукаку попари надеждите им с късния си гол и "нерадзурите" на Антонио Конте постигнаха 15-а поредна шампионатна победа на своя стадион.