Младежите до 19 години допуснаха обрат от Исландия

18:46
Националите на България до 19 години, водени от треньора Атанас Маринов, загубиха в последната си среща с 2:3 от Исландия и така останаха последни в групата си в първия етап на европейските квалификации в Сараево.

В другата среща домакинът Босна и Херцеговина загуби катастрофално от Северна Ирландия с 0:4, но продължава напред поради двете си победи - срещу България и Исландия. За втория етап на квалификациите се класира и отборът на Северна Ирландия.

Срещу исландците нашите водеха с 2:1 на полувремето (голове на Бенгизов и Пасков), допуснаха изравняване в 54-а минута и победен гол за противника в 81-а минута.

Юношите до 19 години бяха последната надежда наш национален отбор да запази шансове за класиране на финалите на голямо първенство.

Както е известно, от европейските първенства отпаднаха юношите до 17 години (на турнира в Албена), младежите (до 21 г.), а от световното - "А" отборът на България.