Ман Юнайтед постави Тотнъм на колене след пълен обрат в Лондон (видео)

20:17

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 3:1 в Лондон в дербито от 31-я кръг на английската Висша лига.  Хюн-Мин Сон откри в 40-ата минута. Попадение на Едисон Кавани бе отменено в 33-ата минута. Фред изравни в 57-ата минута, а Кавани изведе гостите напред в 79-ата минута. В последните секунди на даденото от рефера шестминутно продължение гостите забиха и трети гол. Точен бе Мейсън Грийнууд.

"Шпорите" започнаха агресивно и още в първите минути създадоха опасни ситуации пред вратата на Хендерсън. Удар на Моура бе отклонен от Шоу, а Сон стреля покрай вратата. Тимът на Моуриньо имаше известно предимство и играеше повече с топката. В 16-ата минута гостите организираха първата си добра атака, която мина през Бруно Фернандеш, Погба и Кавани и завърши с удар на Рашфорд. Ерик Дайър обаче успя да се намеси и отклони топката, която мина покрай вратата.

Темпото не бе особено високо, като и двата отбора не създаваха много в предни позиции. Това се промени след половин час игра. В 33-ата минута Кавани прати топката в мрежата, след като великолепно бе изведен от Погба. Ситуацията обаче бе преразгледана с ВАР и попадението не бе зачетено. Причината бе нарушение на Мактоминей срещу Сон в по-ранен етап от атаката.

Халфът на Ман Юнайтед удари съперника с ръка в лицето. Ударът изглеждаше случаен, но нямаше съмнение, че го има и Сон падна на земята. Съдията прецени, че това е нарушение, но нямаше да сбърка сериозно и да бе признал гола.

Сон накара "червените дяволи" да съжаляват още повече за присъствието му на терена в 40-ата минута, когато откри резултата. Кейн по отличен начин намери Моура, който подаде на Сон в наказателното поле, а южнокореецът се разписа с нисък удар.

След почивката тимът на Солскяер взе инициативата и притисна съперника. Гостите доминираха в центъра на терена чрез Погба и Бруно Фернандеш. Уан-Бисака стреля право в Лорис, а в 53-ата минута Джо Родън изби топката преди тя да достигне до Кавани в наказателното поле. Малко по-късно силен удар на Мактоминей бе избит от вратаря на домакините.

Великолепна комбинация пред наказателното поле на Тотнъм в 57-ата минута изведе Кавани на отлична позиция за изстрел. Лорис се намеси при неговия удар, но топката се озова във Фред и той не сбърка при добавката, като изравни резултата.

Попадението накара "шпорите" да се активизират и те бързо можеха да възстановят преднината си, но Хендерсън спаси с крак удар на Сон. В този период атаките се редяха и към двете врати, но Ман Юнайтед бе по-агресивният отбор. Лорис направи блестящо спасяване след нисък удар от дистанция на Фернандеш.

Единадесет минути преди края Фернандеш центрира за Кавани, който майсторски насочи топката с глава в мрежата на домакините, реализирайки победен гол за своя тим.

ТОТНЪМ - МАН ЮНАЙТЕД 1:3

1:0 - Сон (40)
1:1 - Фред (57)
1:2 - Кавани (79)
1:3 Грийнууд (96)

ТОТНЪМ: Лорис, Орие, Дайър, Родън, Регилон, Ло Селсо, Ндомбеле, Хьойберг, Моура, Сон, Кейн

МАН ЮНАЙТЕД: Хендерсън, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Погба, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Рашфорд, Кавани