Автогол донесе първите точки за Португалия в квалификациите (видео)

10:38

Европейският шампион Португалия започна със скромна победа участието си в квалификациите за Световното първенство в Катар през 2022 година. На старта на квалификациите Кристиано Роналдо и компания се наложиха с 1:0 у дома над Азербайджан

Двубоят от Група "А" бе решен от комичен автогол през първото полувреме на гостите от Азербайджан. В 36-ата минута, след центриране към Кристиано Роналдо, стражът Шакбан Магомедалиев реши да излезе и да боксира топката, но го направи по крайно нескопосан начин. След неговата намеса топката се отби от тялото на капитана Максим Медведев и попадна във вратата на Азербайджан

В други ситуации Магомедалиев показа доста по-добри реакции, но така или иначе нелепият автогол си остана единственото попадение в мача и португалците започнаха успешно в световните квалификации, а в другата среща в тази група Сърбия надви с 3:2 като домакин Ирландия.