Торино със запомнящ се обрат срещу Сасуоло (видео)

19:05

Отборът на Торино постигна драматичен обрат и победи с 3:2 при домакинството си на Сасуоло в отложен двубой от 24-ия кръг на Серия “А”. Това е първа домакинска победа за “биковете” в италианския елит през сезона.

В шестата минута гостите направиха добра комбинация в противниковото наказателно поле, която завърши с гол на Доменико Берарди. Крилото удвои преднината на гостите в 38-ата минута, след като Салваторе Сиригу не успя да се справи с неговото воле. Развоят на мача претърпя пълен обрат след 72-ата минута, когато Симоне Дзадза се появи в игра. Само пет минути по-късно той намали изоставането на домакините. В 86-ата те стигнаха до равенството, след като Роландо Мандрагора прати една избита топка в съперниковата врата. В добавеното време Дзадза донесе крайния успех за торинци, засичайки с глава центриране на Кристиан Ансалди.

Така Торино излезе от зоната на изпадащите, като зае 17-ото място в класирането с актив от 23 точки. Сасуоло пък остана 8-и с 39 спечелени пункта.