Въпреки кадровите проблеми, Милан не сгреши във Верона (видео)

18:02

Милан победи Верона с 2:0 като гост в двубой от 26-я кръг на Серия А. Раде Крунич (27') и Диого Далот (50') отбелязаха попаденията.

В деветата минута Томори сгреши със свое подаване към Джанлуиджи Донарума, но Лазаня не успя да се възползва от получения шанс за гол. В 15-ата Калабрия намери Леао с центриране, но ударът с глава на нападателя мина над вратата. В 27-ата Крунич даде аванс на "росонерите" с перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 32-ата Леао пробва шут, който не намери целта.

В 50-ата минута Далот получи топката на границата на наказателното поле и с чудесен шут удвои преднината на гостите. В 53-ата Салемакерс пробва шут, който мина над вратата. В 76-ата Федерико Чечерини стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му се оказа неточен.

Последва домакински натиск с няколко пропуска пред противниковата врата. Най-големият беше в 88-ата минута, когато Крунич изчисти от голлинията удар с глава на Давиде Фараони.

ВЕРОНА - МИЛАН 0:2

0:1 Крунич (27')
0:2 Далот (50')

Верона: Силвестри, Маняни, Гюнтер, Чечерини, Фараони, Тамезе, Велосо, Лазович, Барак, Дзакани, Лазаня

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Романьоли, Томори, Далот, Кесие, Мейте, Салемакерс, Крунич, Кастийехо, Леао