ЕЙРЕ и Италия не се победиха, \"Скуадрата\" в ЮАР, ирландците на бараж

23:55
ЕЙРЕ и Италия завършиха 2:2 в драматична световна квалификация от нашата Група 8. Така един мач преди края на борбата всичко е ясно - "Скуадрата" се класира директно за Мондиала, а ирландците отиват на бараж.

Срещата започна много добре за футболистите на Джовани Трапатони и в 8-а минута Глен Уилън след изпълнение на пряк свободен удар разстреля Джанлуиджи Буфон. Адзурите натиснаха и успяха да стигнат до равенството в 26-а минута. Мауро Каморанези с глава след центриране от корнер направи резултата 1:1. До края на първото полувреме на терена не се случи почти нищо интересно.

Втората част започна с отменен гол на Италия заради засада на Винченцо Якуинта. След това ЕЙРЕ опитаха да застрашат вратата на гостите, но Буфон без проблем улови два слаби удара на противникови футболисти. В 71-а минута пък Шей Гивън спаси шут на Джанлука Дзамброта.

И когато мачът отиваше към закономерно 1:1, Сейнт Леджър с глава в 87-а след центриране от фаул изведе домакините напред. Това обаче не беше всичко. Две минути по-късно след хубава контра Якуинта намери Алберто Джилардино, който оформи крайното 2:2.

Съставите на двата отбора:

ЕЙРЕ: Гивън, О’Шей, Дън, Леджър, Килбан, Лоурънс, Уилън, Андрюс, Макгийди, Кийн, Дойл

Италия: Буфон, Дзамброта, Легроталие, Киелини, Гросо, Де Роси, Паломбо, Пирло, Каморанези, Ди Натале, Якуинта