Украйна нанесе първа загуба на \"Трите лъва\" в квалификациите

21:10
Украйна нанесе първа загуба с 1:0 на лидера Англия в мач от Група 6 на световните квалификации в Зона Европа.

Стражът на "Трите лъва" Робърт Грийн бе изгонен още в 14-а минута за фаул срещу противников нападател и остави съотборниците си в намален състав. Андрий Шевченко обаче пропусна от бялата точка. Украинците все пак се възползваха и Серхий Назаренко в 29-а минута откри резултата. През второто полувреме домакините успяха да съхранят крехкия си аванс и изместиха Хърватия от втората позиция в потока.

В другият мач от групата Беларус разби Казахстан с 4:0.