Байерн опожари Рим и не остави интрига за реванша (видео)

12:58

Европейският и световен клубен шампион Байерн (Мюнхен) разгроми с 4:1 Лацио в Рим в първия 1/8-финал от Шампионската лига и си отвори широко вратата към следващата фаза. Римските "орли" отстъпваха сериозно пред своя съперник, като направиха три фатални грешки, довели до попадения за баварците. Това беше първи сблъсък в историята между двата тима, като в Лацио едва ли ще го запомнят с нещо хубаво.

Резултатът беше открит от Роберт Левандовски, който наказа груба грешка на отбраната на домакините в 10-ата минута. До края на първото полувреме се разписаха още Джамал Мусиала и Льорой Сане. В началото на втората част Франческо Ачерби си наниза автогол. Само две минути по-късно Хоакин Кореа намали, но това беше всичко в този мач.

Така Байерн си върна самочувствието след двете грешни стъпки в Бундеслигата - 3:3 срещу Арминия (Билефелд) у дома и 1:2 от Айнтрахт във Франкфурт.