\"Сборная\" надигра, но загуби от Германия у дома

19:55
Германия победи Русия като гост с 1:0 в дербито от Група 4 на световните квалификации в Зона Европа.

Футболистите на Гуус Хидинк надиграха своя съперник, но не успяха да стигнат до попадение, въпреки многото изгодни ситуации, които създадоха.

Първото полувреме съперниците започнаха предпазливо, но след 20-а минута Русия сериозно натисна. Първо играч на "Сборная" изпълни добре пряк свободен удар, но нямаше късмет да отбележи, а след това и Рене Адлер спаси шут на излязъл сам срещу него противников нападател.

35-а минута се окза щастлива за Германия. При една от редките контри играч на гостите бе изведен отляво, центрира по земя и Мирослав Клозе заби топката във вратата на Игор Акинфеев. До края на първата част Русия се опита да върне попадението, но стигна само до един неточен удар с глава.

В началото на второто полувреме футболистите на Гуус Хидинк опитаха да натиснат и успяха да се настанят трайно в половината на Германия. В 52-а минута Александър Кержаков пропусна най-доброто положение да своите до момента, останал очи в очи с Адлер. Две по-късно стражът на гостите спаси и бомбен шут на Андрей Аршавин. Секунди по-късно пък Роман Павлюченко опита акробатичен удар, но в аут.

Последваха минути, в които германците успяха да изнесат за малко играта по-далеч от Адлер, но въпреки това "Сборная" диктуваше събитията. Домакините пропуснаха още две изгодни ситуации да стигнат до равенството. В 68-а минута Боатенг бе изгонен за фаул срещу противников футболист.

В 73-а минута на германците пак отърваха кожата. След ниско подаване по земя, топката за малко не спря в тяхната врата, въпреки намесата на Адлер. До края Русия натискаше, но не успя да стигне до изравнителен гол. Домакините имаха и претенции за две неотсъдени дузпи.