Отличен 6 за Дамбраускас в дебюта му в Ефбет лига

18:54

Шампионът Лудогорец започна по отличен начин пролетния дял на шампионата в efbet Лига. “Орлите” разбиха с 6:0 Етър в мач от 17-ия кръг на шампионата. Клаудиу Кешерю вкара четири попадения във вратата на търновци, един добави Каули, а Пламен Крачунов си вкара автогол. Гостите играха в голяма част от мача с човек по-малко, след като вратарят Христо Иванов бе изгонен с червен картон.

Разградчани не оставиха никакви съмнения, че са по-класният тим, а търновци показаха липса на реализъм и тръгнаха да се надиграват твърде хазартно със съперника, което им костваше тежка загуба. Срещата бе дебют в шампионата за новия наставник на Лудогорец Валдас Дамбраускас, както и за Димитър Бербатов като треньор на нападателите в Етър.

Резултатът бе открит от домакините още в шестата минута. Кирил Десподов получи пас отляво, но правилно прецени, че е в засада и остави топката за набиращия скорост Антон Недялков, който пък центрира остро по земя и Клаудиу Кешерю засече кълбото в мрежата за 1:0.

В 27-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Вратарят Христо Иванов излезе неразчетено от наказателното поле, за да пресреща Бърнард Текпетей. Крилото първи стигна до топката и стреля, а стражът спря удара с ръка изврън полето, за което получи червен картон.

В 37-ата "орлите" стигнаха до второ попадение. Жордан Икоко прати топката към наказателното поле по въздух, където Кешерю с воле я прати отново в мрежата на гостите - 2:0.

Две минути по-късно резултатът вече беше 3:0. Хубавата атака отдясно завърши с удар на Десподов, който бе засечен от Пламен Крачунов с пета в собствената му врата.

Само няколко минути по-късно Кешерю оформи своя хеттрик. Атака този път отляво завърши с хубав пас на Недялков към румънеца, който стреля точно, а на голлинията Мариян Иванов не успя да предотврати попадението.

В началото на втората част падна петият гол във вратата на Етър. Центриране от фаул на Десподов и Кешерю отклони с глава от малкото наказателно поле за 5:0.

Постепенно темпото спадна, след като победителят бе повече от ясен далеч преди края на срещата. Все пак в края на мача падна и шесто попадение във вратата на Етър. Атака отдясно намери Каули на стрелкова позиция в наказателното поле и бразилецът с плътен удар оформи крайното 6:0.

С победата си днес Лудогорец възстанови преднината си от шест точки на върха на efbet Лига. “Орлите” имат 42 точки, а ЦСКА-София е втори с 36. Етър от своя страна остава на дъното на класирането с едва 11 точки. Все пак спасението все още не е далеч - на три точки.

ЛУДОГОРЕЦ 6:0 ЕТЪР

1:0 Кешерю (6)
2:0 Кешерю (37)
3:0 Крачунов (39-а)
4:0 Кешерю (42)
5:0 Кешерю (51)
6:0 Каули (90)

Състави:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 33. Ренан, 3. Недялков, 5. Терзиев, 24. Вердон, 22. Икоко, 25. Баджи, 18. Дяков, 95. Каули, 37. Текпетей, 11. Десподов, 28. Кешерю
Старши треньор: В. Дамбраускас

ЕТЪР (4-4-2): 1. Иванов, 23. Хубчев, 6. Крачунов, 26. Иванов, 84. Илиев, 44. Кацаров, 83. Алдаир, 16. Мечев, 11. Младенов, 22. Кнежевич, 7. Ангелов