ЦСКА София записа пети пореден успех в първенството (видео)

18:50

ЦСКА София постигна пета поредна победа в елитното ни футболно първенство след домакински успех с 2:1 срещу Ботев Враца. Червените се изкачиха на трето място и се изравниха по точки с втория Локомотив Пловдив. Ботев допусна пета поредна загуба в елита, като четири от тях са с резултат 1:2. Врачани остават 10-и с 15 точки.

ЦСКА доминираше тотално в мача, но трепери до края, след като грешка на вратаря Густаво Бусато позволи на Ботев Враца да се върне в мача. Преди това автогол на Венцислав Керчев и попадение на Али Соу дадоха преднина на домакините.

"Червените" контролираха мача от началния съдийски сигнал, но първото положение бе пред вратата на Густаво Бусато. След центриране на Том от фаул Даниел Генов стреля с глава, но Бусато прояви рефлекс и изби в корнер.

"Червените" поведоха в 17-ата минута с автогол. Петър Занев центрира от ляво, топката се удари в тялото на Венцислав Керчев и влезе в мрежата. След попадението домакините доминираха и изпуснаха половин дузина чисти положения за гол до почивката. Вратарят на врачани Красимир Костов правеше чудеса на вратата и е главната причина резултатът 1:0 да се запази до почивката.

Костов спаси опасни удари на Тиаго Родригес, Тибо Вион, а след удар на  Али Соу защитникът Керчев изби от голлинията. Изстрели на Санкаре и Кери пък бяха блокирани. В 36-а минута и гредата спаси Ботев (Враца) след удар с глава на Валентин Антов след центриране от корнер.

ЦСКА София бе близо до второ попадение в началните секунди след почивката, когато Амос Юга бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар, но ударът му не намери рамката на вратата. В 51-а минута нов пропуск направи Юнус Санкаре, който получи перфектно центриране от Занев, но с глава прати топката на сантиметри от десния страничен стълб.

Седем минути по-късно логичното се случи и ЦСКА най-сетне стигна до втори гол. Петър Занев изведе Греъм Кери, който подаде успоредно към непокрития Али Соу и той реализира в опразнената врата за 2:0.

Преднината от два гола успокои "червените", които започнаха да мислят за предстоящото дерби с Левски другата седмица, което можеше да им изиграе лоша шега.

В 63-а минута груба грешка на вратаря Бусато позволи на врачани да се върнат в мача. Юрген Матей върна топката към вратаря, а той я подари на Даниел Генов, който се възползва от гафа и реализира го за Ботев (Враца).

ЦСКА София - Ботев Враца 2:1

1:0 Венцислав Керчев 17-автогол,

2:0 Али Соу 58

2:1 Даниел Генов 63

ЦСКА София: Густаво Бусато, Юрген Матей, Жеферсон (56-Стефано Белтраме), Греъм Кери, Петър Занев, Тибо Вион (61-Пламен Гълъбов), Тиаго Родригес 90+3-Брадли Мазику), Амос Юга (61-Енрике Рафаел), Али Соу, Юнус Санкаре (56-Георги Йомов),  Валентин Антов

Ботев Враца: Красимир Костов, Аласане Н'Диайе, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Даниел Гаджев (57-Ивайло Михайлов), Илия Миланов (57-Васил Добрев), Мартин Костадинов, Петър Атанасов (81-Юлиан Ненов), Том (46-Владислав Узунов), Христо Златински (46-Педро Лагоа)