Атлетико взе глътка въздух след труден успех над Сарагоса

08:44
Атлетико Мадрид победи Сарагоса с 2:1 у дома в мач от 6-я кръг на испанската Примера и взе глътка въздух след трагичния старт на сезона.

Още в 3-я минута "дюшекчиите", имаха повод да ликуват. Хосе Мануел Хурадо бе намерен добре от Шимао в наказателното поле на гостите и откри резултата. След това обаче, Сарагоса бе тимът, който властваше на "Калдерон". В 20-а минута вратарят на Атлетико спаси своите, след като извади дузпа, бита от Марко Бабич. До края на първата част гостите имаха още добри положения да изравнят, но не успяха.

През второто полувреме домакините заиграха далеч по-организирано и в 66-а минута Антонио Лопес от пряк-свободен удар и направи резултата 2:0. В 71-а гостите си изработиха втора дузпа и този път Евертон бе точен за 1:2. До обрат обаче не се стигна и Атлетико спечели ценна победа.