Байерн се издъни у дома, Леверкузен лидер след разгром над Нюрнберг

18:24
Един от лидерите в Бундеслигата Байер Леверкузен постигна убедителен успех с 4:0 срещу Нюрнберг у дома в мач от 8-я кръг на първенството.

Тони Крос изведе "аспирините" напред още във 2-а минута, а Симон Ролфес удвои в 28-а от дузпа. Ерен Дердюк в 36-а направи резултата класически. В 68-а Щефан Кислинг оформи крайното 4:0.

Шампионът Волфсбург завърши 1:1 при гостуването си на Бохум. Вахид Хашемян изведе своите напред в 53-а минута. Десет по-късно Оно от домакините бе изгонен и "вълците" се възползваха и изравниха с гол на Един Дзеко в 75-а.

Байерн Мюнхен се издъни у дома и завърши 0:0 с Кьолн.

В останалите мачове от днес Майнц 05 победи Хофенхайм с 2:1, а Хановер 96 записа домакински успех над Фрайбург с 5:2.