Локомотив Мездра смачка \"шоколадите\"

18:00
Отборът на Локомотив Мездра разгроми с 4:0 Спортист при гостуването си в Своге в среща от осмия кръг на "А" група.

Тимът от Мездра започна вихрено и поведе в резултата само три минути след първия съдийски сигнал на рефера Ангел Ангелов. Страти Илиев намери отлично в наказателното поле непокрития Исмаил Иса, юкойто хладнокръвно прати топката в мрежата на Симеонов за 0:1. Две минути по-късно, Иса можеше да удвои, но прати кълбото в аут след удаер глава.

В 12-а минута той се реваншира за пропуска си и даде аванс от два гола на Локомотив. Младежкият национал на Гана Майкъл Тевия си спря топката на гърди, стреля силно, но кълбото уцели лявата греда на пазената от Сименов врата, топката се върна в краката на Исмаил Иса, който не сбърка за 0:2. Николай Цветков стреля от пряк свободен удар в 53-а минута, но уцели напречната греда на пазената от Симеонов врата. Резултатът стана класически в 76-а минута, след центриране в наказателното поле на Спортист, където Иса притисна Стоян Тодоров и той си отбеляза автогол за 0:3. В 80-та минута, игралият чудесно в този двубой Иса намери в добра позиция Димитър Петков, който прати топката в мрежата на Симеонов за крайното 0:4.