Радост за Стоичков в ЮАР, Мамелъди вкара пет

11:51
Отборът на Христо Стоичков Мамелъди Съндаунс постигна впечатляваща победа с 5:1 като гост над Маритсбург Юнайтед в мач от първенството на ЮАР.

Двубоят започна лошо за Камата и неговите футболисти, след като домакините откриха резултата от дузпа в 25-а минута. През второто полувреме обаче играчите на Мамелъди се развихриха и нанизаха цели пет гола. Мпела изравни в 47-а, а в 51-а минута Пелембе направи 2:1 за тима на Стоичков. В 71-а минута Мпела вкара трети гол за своите, а попадения на Мокоена и Кениза в 90-а оформиха разгрома на домакините.

Въпреки победата обаче, Съндаунс, които започнаха шампионата с амбицията да се борят за титлата, са едва на 7-о място с по 3 победи, равенства и загуби.