Славия с минимална победа над Миньор Перник

17:54
Отборът на Славия победи с минималното 1:0 Миньор Перник в първата среща от 8-я кръг на "А" група, която се игра в квартал "Овча Купел". Така "белите" записаха трети пореден успех в шампионата.

Гостите от Перник можеха да открият резултата в 14-а минута, когато Румен Трифонов стреля от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на Славия изби в корнер. Тодор Колев пък изпълни перфектно пряк-свободен удар в 33-а минута, но Ивайло Иванов спаси.

Славия успя да реализира единството попадение в срещата в 58-а минута. Испанецът Дидак Гонзалес шутира от границата на наказателното поле, топката се удари първо в дясната греда, след това в лявата и посети мрежата на "чуковете" за 1:0. До края на мача, "белите" доминираха над своя съперник, но не успяха да вкарат втори гол.