Вердер победи Атлетик Билбао, Аустрия Виена и Насионал поделиха точките

22:00
Вердер Бремен победи у дома Атлетик Билбао с 3:1 в мач от група L на Лига Европа.

Германският тим до голяма степен предреши изхода на двубоя още през първото полувреме. Аарон Хънт в 18-а минута откри резултата за "бременските музиканти", а централният защитник Налдо в 41-а покачи на 2:0. Ниймайер от германците бе изгонен за втори жълт картон в 65-а минута, но "баските" се възползваха твърде късно от това. Фернандо Лиоренте в 90-а намали на 1:2, а Торстен Фрингс секунди по-късно оформи крайното 3:1 от дузпа.

В другия мач от групата Аустрия Виена и Насионал Мадейра завършиха 1:1.

Миленко Ачивомич още в 10-а минута пропусна дузпа за австрийците, а Микаел в 35-а минута изведе португалците напред в резултата. Шумахер в 77-а обаче изравни.