Кристиано поведе Реал към успех и срещу Марсилия

23:39
Реал Мадрид победи Олимпик Марсилия с класическото 3:0 в мач от група С на Шампионската лига, а два от головете за "белия балет" бяха дело на Кристиано Роналдо.

Домакините упражниха натиск от първата минута, но гостите от Франция умело спираха опитите на Роналдо и Кака да открият резултата.

Опасносностите на Манданда не бяха особено много, като едва в 25-а минута Рамос бе на сантиметри от това да се запише сред голмайсторите. Цнтриране на Гути от корнер бе срещнато от защитника, но Фортуна изневери на дългокосия бранител в тази ситуация.

До края на полувремето "белия балет" пробваше да отбележи, но гостите показаха стабилност.

"Галактикос" се хвърли здраво в атака през второто полувреме и обичайният заподозрян Кристиано Роналдо разпечата противника на Реал. Крилото получи дълъг пас от Пепе в 58-а минута и с хубав удар матира Манданда. Три минути по-късно Кака удвои от дузпа, а в 64-а минута отново CR9 направи резултата класически, за да затвърди Реал на първото място в група С.

Реал Мадрид - Олимпик Марсилия 3:0

1:0 Роналдо 58-а мин
2:0 Кака 61-а мин (д)
3:0 Роналдо 64-а мин

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Албиол, Пепе, Марсело, Шаби Алонсо, Гаго, Кака, Гути, Кристиано Роналдо, Бензема

Олимпик Марсилия: Манданда, Бонар, Диавара, Хайнце, Тайво, Мбиа, Абриел, Лучо Гонзалес, Шейру, Мориентес, Нианг