Ювентус дойде за точка и си я взе от Байерн

23:38
Ювентус и Байерн Мюнхен направиха нулево равенство в дербито от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините имаха териториално превъзходство и на няколко пъти мюнхенци изпуснаха стопроцентови голови положения.

Рибери и Мюлер бяха много близо до гола, но топката минаваше все на сантиметри от вратата на Буфон.

Юве изчакваше на контраатака, а Диего пробва на няколко пъти късмета си от далечна дистанция, като и двата пъти бе близо до гола. Каморанеци също можеше да отбележи от далечна дистанция, но шутът му бе изваден от Бут.

Баварците сякаш играеха по добре, но торинци затваряха добре продтранствата и също изглеждаха доста опасни във фаза атака.

След почивката двата тима подходиха по-предпазливо към двубоя, като и Ван Гаал, и Ферара изглежда са преценили, че точката от тази среща ги устройва.

Байерн продължи да има териториално превъзходство, но след почивката положенията пред Буфон липсваха.

В нападателен план за Юве пък Якуинта на два пъти си изработи сам добри положения, но и двете ситуации таранът не бе точен в отиграванията си.

Диего бе сменен още в 61-а минута от Поулсен, от което стана ясно, че Юве ще е доволен на точка, която в крайна сметка, момчетата на Чиро Ферара извоюваха в края на срещата.

Байерн Мюнхен - Ювентус 0:0

Байерн: Бут, Лам, Ван Буйтен, Бадщубър, Браафхайд, Отъл, Робен, Швайнщайгер, Рибери, Мюлер, Клозе

Ювентус: Буфон, Григера, Киелини, Легроталие, Гросо, Мело, Маркизио, Каморанези, Диего, Якуинта, Трезеге