Лион разби Дебрецен като гост

00:01
Съставът на Лион записа втора победа в група "Е” на Шампионската лига след като момчетата на Клод Пюел разбиха Дебрецен.

При гостуването си в Унгария французите победиха с категоричното 4:0, като още до почивката имаха класическа преднина. Ким Калстрьом в 3-а минута откри резултата, след като засече по прекрасен начин центриране от ъглов удар. В 12-а минута Миралем Пянич изпълни пряк свободен удар и топката влетя в мрежата на Дебрецен за 2:0. В 24-а минута Сидни Гову стреля с глава, топката рикошира в Цвиткович и резултатът стана 3:0 за гостите от Франция. Това попадение бе записано като автогол на играча на унгарците.

След почивката Лион намали темпото, но все пак отбеляза още едно попадение. В 51-а минута дошлият от Сетн Етиен Бафетимби Гомис преодоля стража на унгарците и прехвърли защитник на Дебрецен за 4:0.