10 от Интер удържаха Рубин Казан

21:22
Италианският шампион Интер завърши с рaвенство гостуването си на руския Рубин Казан в среща от група "F" на Шампионската лига. На гостите се наложи да играят с човек по-малко около половин час, след като Марио Балотели бе изгонен в 60-а минута на двубоя.

Домакините започнаха страхотно двубоя и упражниха натиск върху възпитаниците на Жозе Моуриньо. Това даде резултат и след само 12 минути игра Домингез направи невероятен пробив през трима защитника на италианците и с прецизен удар в горноя ляв ъгъл преодоля Жулио Сезар. Добрата игра на руснаците продължи и централният защитник на тима Навас можеше да покачи резултата, но от три метра пропусна да намери целта след удар с глава. В средата на полувремето Интер подобри играта си и стигна до изравняване. Майкон центрира от дясното крило, а за непокрития Деян Станкович не бе трудно да възстанови равенството след прецизен удар с глава. В следващата атака далечен параболичен удар на Марио Балотели срещна гредата на Рижиков.

През втората част отборът, който стоя по-добре на терена бе този на Рубин Казан, но руснаците така и не успяха да стигнат до трите точки. В 60-а минута нападателят на Интер Марио Балотели беше изгонен от главния арбитър Тере Хауге и така се наложи на гостите да доиграят срещата с човек по-малко. Това определено улесни домакините, които се пренесоха в половината на Интер, но добри спасявания на Жулио Сезар запазиха точката за тима на Моуриньо. Невероятни пропуски за тима от Русия направиха голмайсторът Алехандро Домингез, Карадениз и Букаров.

Рубин Казан - Интер - 1:1

1:0 - Домингез - 12 мин
1:1 - Станкович -27 мин

Стартови състави:
Рубин Казан: Рижиков, Салуквадзе, Шаронов, Навас, Ансалди, Нобоа, Рязантсев, Семак, Карадениз, Домингез, Букаров

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву, Санети, Камбиасо, Станкович, Мансини, Балотели, Ето\'о