Сити победи \"чуковете\", Мартин Петров с гол и асистенция

23:54
Отборът на Манчестър Сити победи гостуващия Уест Хям с 3:1 в последна среща от 7-и кръг в английската Висша лига. "Гражданите" бяха отборът, който търсеше победата през цялата среща и логично стигнаха до пълния актив от точки.

Българският национал Мартин Петров започна като титуляр и изигра пълни 90 минути като беше един от най-добрите за тима на Марк Хюз. Марто започна страхотно срещата и първо асистира на Карлос Тевес за първото попадение на "гражданите" още в 3-а минута. Петров проби по лявото крило и центрира остро топката успоредно на голлинията, където Тевес от два метра я прати в мрежата на Робърт Грийн. Уест Хям се върна в срещата след гол на Карлтън Коул, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле след удар на Радослав Ковач в 24-а минута. В 31-а минута Мартин Петров отбеляза първия си гол ат април месец 2008 година след като изпълни по страхотен начин пряк свободен удар на границата на наказателното поле.

През втората част Уест Хям се опита да изравни резултата, но така и не създаде чисти голови положения пред вратата на Шей Гивън. В 61-а минута Крейг Белъми центрира много добре от пряк свободен удар и Карлос Тевес с глава отбеляза своя втори гол в срещата, правейки резултата 3:1 в полза на "гражданите". В заключителните минути Мартин Петров отново загатна за големия си потенциал. Българският национал направи страхотен пробив по лявото крило, подаде много добре към Роке Санта Круз, но парагваецът пропусна. В следващата атака Марто нахлу в наказателното поле, финтира защитник, но силният му удар с десния крак не намери очертанията на вратата на Робър Грийн.

С постигнатата победа Манчестър Сити събра 15 точки и заема  5-о място. Уест Хям са точно под чертата със скромния актив от 4 точки.