Лудогорец се откъсна на върха след десета поредна победа

19:40

Шампионът Лудогорец спечели домакинството си на Локомотив Пловдив с 2:1 от 17-ия кръг на efbet Лига.

„Железничарите” поведоха с попадение на Ален Ожболт в 11-та минута след техничен удар от границата на наказателното поле. Последва мигновен отговори от „орлите” чрез Марселиньо, който вкара прекрасен гол от разстояние. В 30-та минута Кешерю пресече върната топка към вратаря Луков и подаде на Лукоки, който нямаше проблем да се разпише.

Първото полувреме на мача премина в много високо темпо и ситуации се редяха една след друга. Гостите от Пловдив могат да съжаляват, че си тръгват с празни ръце от Разград, след като имаха по-чистите положения, но пропуски на Димитър Илиев и Бирсент Карагерен и удар в напречната греда на Георги Илиев ги лишиха поне от точка. Лудогорец записа десети пореден успех в първенството и вече води с 9 точки пред Локо, които могат да бъдат изместени от второто място, ако Левски надиграе Царско село утре.