ЦСКА не се затрудни с Ботев Враца (видео)

17:24

ЦСКА София надигра с лекота Ботев Враца като гост и спечели с 3:0 гостуването си от 17-ия кръг на елитното ни футболно първенство. По този начин "червените" се доближиха само на точка от третия в класирането на българското футболно първенство Левски, който приема Царско село в неделя.

Гостите от София поведоха още в седмата минута на срещата, след като Петър Занев центрира от ъглов удар и Пламен Гълъбов засече топката за 1:0. Вторият гол падна само 11 минути по-късно, когато Евандро Силва подаде на Тиаго Родригес зад защитата на домакините и португалският халф завърши атаката хладнокръвно за 2:0.

Евандро и Вив Соломон-Отабор пропуснаха добри възможности за гостите до края на полувремето, а Али Соу направи това в самото начало на втората част. "Червените" обаче не бяха поставени под сериозен натиск от Ботев и в крайна сметка спечелиха срещата с 3:0. Точен във втората минута на добавеното време бе отново Тиаго Родригес.

Загубата остави врачаните на предпоследно място с 13 точки и девет повече от Витоша Бистрица.

Ботев Враца - ЦСКА София - 0:3 (0:2)
0:1 Пламен Гълъбов 7
0:2 Тиаго Родригес 18
0:3 Тиаго Родригес 90+2

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Домовчийски, Валери Божинов (46-Мирослав Будинов), Венцислав Керчев, Георги Вълчев (69-Даниел Гаджев), Деян Иванов, Ивайло Михайлов (46-Доминик Янков), Илия Миланов, Петър Атанасов и Симеон Мечев.

ЦСКА София: Густаво Бусато, Рубен Пинто (64-Кристиян Малинов), Евандро Силва (70-Жеферсон Телеш), Петър Занев, Вив Соломон-Отабор (87-Греъм Кери), Брадли Мазику, Тиаго Родригес, Али Соу, Раул Албентоса, Валентин Антов и Пламен Гълъбов.