Шоу с 11 гола и Суперкупа за Реал Мадрид

10:54
Испанският шампион Реал Мадрид спечели двубоя за Суперкупата на страната срещу Валенсия с общ резултат от двата мача 6:5. В снощната среща "Белият балет" победи с 4:2 на "Сантяго Бернабеу" въпреки, че завърши двубоя с 9 футболисти.

Първото полувреме на мача-реванш завърши при резултат 1:0 за Валенсия, след попадението на еврошампионът с Испания Давид Силва в 33-а минута. Новото попълнение на Реал Мадрид Рафаел Ван Дер Ваарт пък получи директен червен картон в 40-а минута.

След началото на втората част домакините заиграха по-активно и Рууд ван Нистелрой изравни в 51-а минута от дузпа. Холандецът бе изгонен от игра в 72-а минута на срещата за втори жълт картон.

Така Реал Мадрид останал с 9 души на терена и при резултат 1:1 успя да сътвори истински футболен спектакъл, като до края на срещата паднаха още 4 гола. В 76-а минута Рамос вкара за 2:1, а влезлият като резерва Де Ла Ред направи 3:1 за домакините в 85-а. Гонзало Игуаин вкара четвъртото попадение за Реал, а Фернандо Мориентес оформи крайното Реал 4 Валенсия 2.