Валенсия и Атлетико не се победиха на \"Местая\"

08:12
Валенсия и Атлетико Мадрид завършиха 2:2 в дербито от 5-я кръг на испанската Примера.

На "Местая" съперниците изиграха двуостър мач с множество положения и пред двете врати.
Срещата започна чудесно за "дюшекчиите" и още в 6-а минута Серхио Агуеро след пас Диего Форлан изведе гостите напред.

В 25-а минута обаче Пабло Ернандес възстанови равенството, а две по-късно Давид Силва намери Давид Вия, който даде преднина от 2:1 за "прилепите" след първото полувреме.

През втората част двубоят се развиваше по познатия от първите 45 минути сценарий – с атаки и към двете врати. Развръзката в срещата настъпи в продължението на мача, когато Макси Родригез изравни за Атлетико, а секунди по-късно Форлан пропусна да направи обрата пълен.