Изненада! Уигън надигра и победи неприличащия на себе си Челси

18:56
Уигън нанесе първа загуба на Челси за сезона и победи тима на Карло Анчелоти вкъщи с 3:1 в мач от 7-я кръг на Висшата лига.

През първото полувреме на двубоя домакините надиграха съперника си, а лондончани не приличаха на себе си и не успяха да създадат почти нищо опасно пред противниковата врата.

В 16-а минута защитникът Тайтъс Брамбъл с глава след центриране изведе Уигън напред. До края на първите 45 минути Петър Чех веднъж спаси своите от по-сериозен пасив, а домакините контролираха срещата и не допуснаха традиционния за Челси през този сезон гол в последните минути.

Второто полувреме започна добре за "сините" и те изравниха в 47-а минута с гол на Дидие Дрогба. Само 6 по-късно обаче, Чех фаулира Уго Родалега и бе изгонен, а потърпевшият вкара от бялата точка за 2:1 в полза на Уигън.

Челси натисна веднага след гола и имаше 2-3 удобни ситуации, но устремът им постепенно бе притъпен, а домакините се представяха добре и контролираха мача срещу останалите с 10 души лондончани. Атаките на "сините" бяха хаотични и безидейни, а Уигън пропиляха няколко добри контри.

В 90-а минута обаче Пол Шарнър получи пас на празна врата и затвърди победата на своите - 3:1 за Уигън и първа загуба за Челси след 6 поредни успеха.