Борусия (Д) изпълни задачата си в Прага, Генк и Наполи не се победиха (видео)

22:50

Борусия Дортмунд направи важна крачка към място в осминафиналите на Шампионската лига след победа с 2:0 над Славия Прага като гост в среща от груша "F".

В герой за "жълто-черните" се превърна крайният защитник Ашраф Хакими, който вкара и двата гола след 50-метрови самостоятелни пробиви. Мароканецът откри резултата в 35-ата минута, когато се възползва от първото по-сериозно открито пространство в защитата на Славия и със самостоятелен пробив от центъра на терена вкара за 1:0. Второто попадение падна минути преди края на мача, когато контратака на Борусия завърши с нов успешен рейд на Хакими.

В група "Е" Генк и Наполи приключиха при 0:0.

Двубоят в Белгия не бе от най-вълнуващите, макар положения за гол да не липсваха. През първото полувреме италианският тим бе този, който по-активно търсеше попадението, но през втората част ролите се размениха и Генк можеше да стигне до успеха в 84-тата минута, ако не бе пропускът на Янис Хаджи.