Левски претърпя провал в Кипър, сините почти без шанс за реванша

21:28

Отборът на Левски София загуби тежко с 0:3 от АЕК Ларнака в Кипър в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа между двата тима. Поражението е първо за сините под ръководството на Петър Хубчев, които направиха доста добри неща и в този сблъсък.

Българите могат само да съжаляват, че капитанът на тима Живко Миланов постъпи детински и се подведе от провокация, която му костваше червен картон преди почивката.

През втората част в рамките на девет минути домакините, които бяха без нито един кипърец в стартовия състав, вкараха три гола. Джиану (66), Раул (70) и Хевел (75) се разписаха и почти класираха тима си напред в турнира.

Стартови състави:

АЕК: 25. Тоньо Рамирес, 13. Хевел, 18. Гонсалес, 5. Мойсов, 27. Раул, 41. Начо Касес, 4. Труюлс, 22. Састре, 99. Джиану, 10. Тричковски, 8.Акоран

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Дени Алар