Кавани донесе успеха на Уругвай над Чили (видео)

08:04

Носителят на трофея Чили допусна загуба от Уругвай с 0:1 в директния сблъсък за първото място в предварителна група C на Копа Америка на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро. Победният гол за Уругвай отбеляза Единсон Кавани в 82-ата минута.

Чилийците спечелиха първите си два мача срещу Япония (4:0) и Еквадор (2:1) и си гарантираха участие в четвъртфиналите, а дори и равенство днес щеше им донесе и първото място. Уругвай спечели с 4:0 срещу Еквадор и завърши 2:2 с Япония и само победата му гарантираше върха в група С.

В същото време Япония и Еквадор завършиха 1:1, като от този резултат се възползва отбора на Парагвай, който продължава също в следващата фаза, където ще се изправи срещу домакина Бразилия.