Барса продължава да мачка в Примера

00:49
Отборът на Барселона продължава победния си ход с испанската Примера дивизион след като постигна нова разгромна победа над домакина Расинг Сантандер с 1:4.

В срещата, която беше от междинния 4-ти кръг в Испания, каталунците показаха нова доза впечатляващ футбол и след голове на Златан Ибрахимович (\'20), Лионел Меси (\'24 и \'63) и Жерард Пике (\'27) стигнаха до впечатляващата победа.

Шампионът на Испания нито за момент не остави съмнения кой е по-класният състав на терена, а нападателното трио Меси - Анри - Ибрахимович постоянно тормозеше защитата на домакините.

Първото попадение падна в 20-а минута когато Меси центрира към Златан Ибрахимович след триково изпълнение на фаул и шведът с глава откри резултата. Последваха много силни минути за Барса и логично падна ново попадение. Лео Меси за пореден път доказа брилянтната си техника и след като се освободи от защитник в наказателното поле, след красива комбинация с Шави, пусна топката покрай стража на домакините за 2:0. С това проблемите за Расинг не свършиха, а преднината на Барселона стана класическа в 27-а минута, когато Златан Ибрахимович подаде елегантно с пета към Жерард Пике и централния бранител не сгреши.

През втората част гостите видимо свалиха оборотите, но въпреки това Лео Меси не пропусна да накаже домакините с нов гол в 63-а минута. Почетното попадение за Расинг бе дело на Оскар Серано в 73-а минута.