Байерн развинти Рот Вайс за Купата

22:09
Германският колос Байерн Мюнхен разгроми втородивизионния Рот Вайс Оберхаузен с 5:0 и си осигури участие в осминафиналаната фаза на турнира за Купата на Германия.

Събитията на стадион "Алианц Арена" приличаха на известната махленска игра гол вратар, като всичко интересно се случваше пред вратата на гостите. През първата част Филип Лам и Марио Гомес записаха имената си сред голмайсторите, а през вторите 45 минути централният защитник Даниел Ван Буйтен (два гола) и младият нападател Томас Мюлер доведоха баварците до категоричния успех.

В игра за тима на Луис Ван Гаал за първи път през този сезон се появи италианският голмайстор Лука Тони, който до скоро лекуваше травма в ахилеса.