\"Баските\" потопиха \"жълтата подводница\" на \"Сан Мамес\"

19:56
Съперникът на Левски в груповата фаза на Лига Европа Виляреал загуби гостуването си на Атлетик Билбао с 2:3 в мач от 3-я кръг в испанската Примера.

Фернандо Лоренте в 11-а минута изведе домакините от "Сан Мамес" напред в резултата. В 40-а минута отново той покачи на 2:0.

Кани в 49-а минута върна "жълтата подводница" в мача, но 10 по-късно Хавиер Мартинес вкара трети гол за "баските". Санти Касорла намали на 2:3 в 85-а минута, но въпреки това до изравняване не се стигна.

Виляреал все още няма победа в Примера и след двете си равенства в първите два кръга се навира в долната част на класирането.

В другите два мача от днес Алмерия победи Хетафе с 1:0, а Валядолид надделя като гост над Сарагоса с 2:1.