Ботев изпоти Литекс в Ловеч и беше близо до изненадата

18:50
Литекс победи Ботев Пловдив у дома с 2:1 в мач от 6-я кръг на "А" група.

"Оранжевите" изпитаха сериозни затруднения срещу "канарчетата", които от началото на сезона обикновено са боксова круша за противниците си.

Ловчанлии откриха резултата още в 6-а минута след изстрел на Уилфред Нифлор от границата на наказателното поле. След попадението домакините пропиляха 2-3 много добри възможности за втори гол. След това обаче, Карлет от гостите на два пъти можеше да изравни, но пропусна от изгодни позиции.

Второто полувреме започна с пропуски на Пламен Николов и Дормушали Саидходжа. В 64-а минута обаче последният се разписа за първи път с фланелката на Литекс и удвои преднината на своите.

Морини от "канарчетата" върна интригата в срещата с гол 75-а минута. Две по-късно гостите изпуснаха още едно много изгодно положение за изравнителен гол.

Съставите на двата отбора:

Литекс: Голубович, Барт, Занев, Янев, Сандриньо, Дока, Нифлор, Николов, Йеленкович, Бодуров, Саидходжа

Ботев Пловдив: Велинов, Василев, Сириняно, Д\'Ардженио, Морини, Карлет, Дзанолети, Тинаци, Витанов, Кочев, Брити