Интер и Милан с трудни победи, успешен следобед за новацине в Серия \"А\"

17:56
Интер победи Каляри като гост с 2:1 в мач от 4-я кръг на Серия "А".

Двубоят не започна добре за шампионите, които бяха догонващи в резултата след първите 45 минути. В 16-а минута бразилецът Жеда от дузпа откри резултата в полза на домакините и до края на полувремето "нерадзурите" не успяха да реагират.

През втората част обаче Диего Милито се превърна в спасител за тима на Жосе Моуриньо. Бившият нападател на Дженоа първо изравни в 51-а минута, а четири по-късно донесе победата на своите с втория си гол в мача.

Милан се измъчи, но все пак успя да победи Болоня у дома с 1:0. Кларанс Зеедорф в 75-а минута донесе успеха на "росонерите".

Новаците в Серия "А" имаха поводи за радост в неделния следобед.

Бари разби Аталанта у дома с 4:1. Емануел Ривас в 7-а и Паоло Барето в 9-а минута дадоха ранна преднина за своите в мача. Едгар Алварес в 59-а покачи на 3:0, а Масимо Донати в 61-а заби 4-и гол във вратата на Аталанта. Джанпаоло Белини в 84-а минута върна едно попадение за гостите.

Тимът на Валери Божинов Парма продължи с добрите си домакински изяви и победи минимално Палермо с 1:0. Привлеченият от Волфсбург защитник Кристиан Дзакардо в 17-а минута отбеляза единственото попадение в срещата.