Борнемут унижи Челси, Ливърпул се издъни у дома (видео)

08:41

Тимът на Борнемут разгроми Челси с 4:0 у дома в мач от 24-и кръг на Премиъришп. И четири гола бяха отбелязани след почивката, а техни автори станаха Джошуа Кинг (2), Дейвид Брукс и Чарли Даниел.

Победата на Борнемут е напълно заслужена с оглед на отличната контраатакуваща игра срещу Челси, който пък става твърде лесно предсказуем за съперниците си.

Устремилият се към титлата Ливърпул пък направи грешна стъпка в домакинството си на Лестър - 1:1 на "Анфийлд". Садио Мане даде преднина на мърсисайдци още в 3-ата минута, но Хари Магуайър изравни в края на полувремето, а през втората част "лисиците" удържаха натиска на домакините. Ливърпул води в класирането с 61 точки, следван от Манчестър Сити с 56, Тотнъм с 54 и Арсенал и Челси с по 47.