Манчестър Сити сгази Бърнли за Купата (видео)

18:48

Манчестър Сити, който през седмицата се класира за финала на Купата на лигата, продължава напред и в турнира за ФА Къп след разгром с 5:0 над Бърнли на "Етихад". Габриел Жезус (23'), Бернардо Силва (52'), Кевин де Бройне (61'), автогол на Кевин Лонг (73') и попадение от дузпа на Серхио Агуеро (85') донесоха поредната резултатна победа на "гражданите" и пратиха шампионите на 1/8-финал.

Двубоят започна според стандартите - с над 75% контрол над топката от страна на домакините и редки опити на гостите да преминат централната зона. Жезус и Бернардо Силва пропуснаха много добри възможности да открият резултата, а Ник Поуп спаси опасен удар с глава на Данило.

В 24-тата минута Жезус получи добър извеждащ пас именно от Данило, след което проби сам отляво, влезе навътре и стреля ниско - 1:0.

До почивката Поуп още веднъж се намеси добре след опасен удар на Гюндоган. В 34-тата минута домакините имаха претенции за дузпа, но след консултация с ВАР главният рефер прецени правилно, че такава няма.
В 48-ата минута Матей Видра пропусна невероятна възможност, която се откри пред него след груба грешка на Отаменди, който загуби топката много лесно. Чехът излезе сам срещу Едерсон, който опита бързо да скъси дистанцията. Видра стреля в ъгъла, но ударът му премина на сантиметри встрани.

Този пропуск бе наказан и в 52-рата минута Манчестър Сити стигна до втори гол. Бернадо Силва получи от Де Бройне в наказателното поле, финтира един бранител, след което стреля по диагонала. След два рикошета топката влезе във вратата на Поуп за втори път - 2:0.

Третият гол не закъсня много. В 61-вата минута домакините организираха много добра атака. Б. Силва центрира отляво, Марез продължи към Де Бройне, който с много плътен и точен удар от границата на наказателното поле направи 3:0.

В 73-тата минута Де Бройне центрира отдясно в малкото наказателно поле, а Кевин Лонг засече в собствената си врата, изпреварвайки Жезус, който чакаше зад гърба му - 4:0.

Кевин Лонг направи още една глупост пет минути преди края, когато фаулира Б. Силва в наказателното поле. Серхио Агуеро, който се появи в игра десетина минути преди това, бе точен от бялата точка за крайното 5:0.