Арсенал разби Уигън, Вила не сгреши срещу Помпи

18:56
След две поредни загуби във Висшата лига, Арсенал разби Уигън у дома с 4:0 в мач от 6-я кръг на Премиър лийг.

"Топчиите" от самото начало натикаха гостите в наказателното им поле и в 25-а минута Томас Вермаелен откри в полза на "артилеристите". Почивката дойде при този резултат, а голът пасив бе най-малкото, с което Уигън се отърва през първите 45 минути.

Арсенал продължи да бъде пълен господар на терена и през второто полувреме. Вермаелен в 49-а минута вкара второто си попадение в срещата и удвои аванса на домакините. Едуардо да Силва в 59-а минута реши всичко в мача – 3:0 за тима на Арсен Венгер, а в 90-а Франсеск Фабрегас вкара и четвърти гол за "топчиите".

Астън Вила също не сбърка у дома и очаквано победи Портсмут с 2:0.

"Бирмингамци" започнаха по-активно срещата и в 34-а минута Джеймс Милнър от дузпа откри резултата. Гейбриъл Агбонлахор две минути преди края на първото полувреме отбеляза втори гол за своите. През второто полувреме Вила контролираше мача и не допусна изненади.

Стилиян Петров игра цял мач за отбора си и се представи на познатото си ниво.