С два гола на Дзеко Волфсбург удари Шалке 04

08:45
Босненският нападател на Волфсбург Един Джеко се превърна в герой за своите и донесе победата на "вълците" при гостуването на Шалке 04 в петъчния мач от кръга в Бундеслигата.

Домакините, чийто треньор е бившият наставник на шампионите Феликс Магат, започнаха срещата амбицирани да се докажат именно срещу най-стойностния тим в първенството през миналия сезон. "Кралско-сините" обаче не успяха да стигнат до гол през първото полувреме.

След почивката "вълците" поведоха в 55-а минута с гол на Дзеко. Нападателят получи пас от Саша Ритер и с глава вкара за 1:0 в полза на своите. Шалке натисна и в 80-а минута Бенедикт Хьоведес изравни, но веднага след това Дзеко с втория си гол реши всичко в срещата.