Ред Бул Залцбург наказа високомерните \"орли\" на \"Олимпико\"

23:59
Ред Бул Залцбург победи Лацио с 2:1 на "Олимпико" в мач от Група G на Лига Европа.

Двубоят между съперниците на Левски премина с надмощие на "орлите", който през цялото време бяха по-добрият отбор. Първото полувреме обаче завърши без голове, като не малка заслуга за това имаше и стражът на гостите Густафсон.

След почивката Лацио натисна, а Мауро Сарате и Хулио Круз пропиляха добри шансове за гол. В 59-а минута обаче Паскуале Фоджа от далеч шутира силно, топката тупна неприятно за вратаря на Залцбург и спря в мрежата му.

След попадението "орлите" леко се по прибраха и в типично италиански стил контролираха мача и чакаха неговия край. В 82-а минута на срещата обаче след разбъркване в полето на Лацио и грешка на вратаря Бизари Франц Шимер изравни – 1:1.

Домакините опитаха да стигнат до победата, но вече бе прекалено късно, а можем да кажем, че прекалената им увереност, след като откриха резултата в крайна сметка ги провали. В продължението на мача, след грешка в защитата на "орлите", Марк Янко наказа Лацио и донесе победата на своите.

Лацио - Ред Бул Залцбург 1:2

1:0 Фоджа 59-мин
1:1 Шимер 82-мин
1:2 Янко 90-мин

Съставите на двата отбора:

Лацио: Бизари, Лихщайнер, Дабо, Матусалем, Сарате, Мегни, Крибари, Раду, Баронио, Крус, Диакате

Ред Бул Залцбург: Густафсон, Афолаби, Швеглер, Покривач, Тчой, Шиймър, Улмер, Швенто, Янко, Секагя, Лейтгеб